sadsad x
asdasd
Fermente Sucuklar Nasıl Saklanmalı?

Fermente Sucuklar Nasıl Saklanmalı?

Fermente Sucuklar kendi ambalajından çıkartıldıktan sonra muhafaza edilirken hava geçirgenliği olmayan strech film, buzdolabı poşeti vb. maddelerle sarıldığında ürün üzerinde nem birikmesi oluşacaktır.

Ürün yüzeyinde biriken nemden dolayı ortamda bulunabilen ve çok kolay gelişebilecek küf, maya gibi mikro organizmalar ürünün raf ömrünün kısalmasına ve bozulmasına yol açacaktır.

Bu olumsuz ve tehlikeli durumlara sebebiyet vermemek için fermente sucuğun orijinal ambalajı açıldıktan sonra ürünün hava alması ve yüzeyinin kuru kalması için buzdolabında kendi özel saklama kağıdında muhafaza edilmesi gereklidir.Saklama kağıdı yok ise sucuğun hava alabileceği kağıt havlu veya 1.hamur bir kağıda sarılması uygun olacaktır.

Fermente sucuğun üretiminin yapıldığı fabrika haricinde de vakum ile ambalajlanması uygun değildir. Vakum yapılırken verilen sıcaklık ile üründe yüzeysel yağlanma ve doğal bağırsağın sucuktan ayrılması gibi sıkıntılar olabilmektedir.

ÖNE ÇIKAN YAZILAR
Apikoglu Blog
Sucuk Neden Fermente Olmalı?
Doğal Sucuk Fermente Sucuktur.

Çünkü fermente sucuk, fermentasyon denilen doğal süreç ile üretilir. Kıymaların baharatlarla karıştırılıp doğal bağırsaklara doldurulmasından sonra 7 gün boyunca olgunlaşması ve gerçek tadına ulaşması için sabırla beklenir. DEVAMINI OKU

Fermente Sucuklar Nasıl Saklanmalı?

Sucuk ürünümüz ısıl işlem görmediği; Fermente olduğu için hassas bir üründür.

Fermente Sucuklar kendi ambalajından çıkartıldıktan sonra muhafaza edilirken strech film, buzdolabı poşeti vb. maddelerle sarıldığında ürün üzerinde nem birikmesi oluşacaktır.
Ortamda bulunabilen ve bozulmaya neden olan küf, maya gibi mikroorganizmalar... DEVAMINI OKU

Dilimli Ürünler Hakkında Bilgiler

Dilimli ürünler hayatımızı kolaylaştıran, çabuk hazırlanan ve kolay tüketilen ürünler arasında yer almaktadır.
Peki dilimli ürünleri dahada lezzetli kılmak için ne yapılabilir?

Dilimli ürünlerin tüketimi hakkında faydalı bilgiler:

-Pastırma, Füme Etler gibi dilimli ürünlerin buzdolabından çıkartılıp... DEVAMINI OKU

Artizan Nedir ?

Artizan, mutfak kültürüyle ilgili bir terimdir. Hem sanatkar hem de zanaatkar anlamına gelen bu sözcük, geleneksek yöntemlerle büyük uğraşlar vererek yemek hazırlayan aşçılar için kullanılır.

Bununla birlikte evde kendi imkanlarıyla egzotik ve farklı yemekler hazırlayan kişilere de artizan denir.

Artizan kelimesi Fransızca kökenli artist sözcüğünden türetilmiştir. Artist sözcüğü... DEVAMINI OKU

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.