sadsad x
asdasd

Pastırma

Yüksek Protein
Dilimli Ürün
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Apikoğlu Kalitesi ile Pastırmalar

Yıllardır değişmeyen Apikoğlu kalitesiyle üretilen pastırmalar, geleneksel yöntemlerle harmanlanıp Türk mutfağının lezzetine lezzet katıyor. Apikoğlu pastırmaları, ince dilimlenmiş dana etinin tuzlanması, preslenip kurutulması ve çemenle kaplanmasıyla üretilir. Kastamonu Taşköprü sarımsağı içeren özel Apikoğlu çemeni özel karışımdır. Ortalama 20-25 gün süren üretim işlemi, etin hacmine göre de değişiklik gösterebilir. Apikoğlu markalı pastırmalar renklendirici içermez. Apikoğlu pastırmalarını böreklerinizde, kuru fasulye yemeğinde, ikramlık hamur işlerinde güvenle kullanabilirsiniz.

Apikoğlu Pastırmaları Kullanım Alanları

Apikoğlu Pastırmaları, Türk mutfağındaki birçok yemeğe lezzet katar. Pastırmaları böreklerinizde, kahvaltılık yemeklerinizde, kuru fasulye yemeğinde veya ikramlık hamur işlerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Pastırma, yemeklere özgün bir aroma ve lezzet katarak onları daha özel hale getirir. Apikoğlu'nun kaliteli pastırmalarını kullanarak Türk mutfağının geleneksel lezzetlerine yeni bir boyut ekleyebilirsiniz.

Pastırmanın Tarihsel Önemi

Pastırmanın hikayesine göz attığımızda Türk kültürü için önemini çok iyi anlıyoruz. Geleneksel usullerle kurutulan en kıymetli dana etlerinden yapılır ve asırlardır üretilen milli bir et ürünüdür. Türklerin at üstünde hayat sürdüğü dönemlerde tuzlanmış-kurutulmuş etleri atların eyerinde sıkıştığından ezilerek 'pastırma' haline gelmiştir. Ayrıca pastırma, halk arasında Kuşgömü, Tütünlük, Şekerpare gibi farklı isimlerle de anılır.

Pastırma Fiyatları

Apikoğlu Pastırmaları, geleneksel yöntemlerle üretilen kaliteli ürünlerdir. Pastırma fiyatları, ürünün boyutu ve gramajına göre değişebilir. Apikoğlu'nun çeşitli pastırma alternatiflerini inceleyerek, damak tadınıza uygun seçenekleri bulabilirsiniz. Pastırma fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak ve güncel fiyat listesine ulaşmak için Pastırma kategorisi altındaki ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Pastırmalı Tarifler (Video)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.